Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Minecraft

Minecraft

Minecraft indir, herkesin bildiği o efsane oyun, bir zamanlar o kadar ünlü ve o kadar gözdeydi ki oyunun, Windows, Mac, Xbox, Android ve Play station gibi bütün mecralara yayılmasına sebep oldu. Bu oyunun gözde olmasının en, en büyük sebebi oyunun harika bir özgür dünyayı İnsanlarla buluşturmasıydı. Minecraft kendi giriş ekranındaki creative moduyla herkesin ilgisini çekmesini başarmış ve oyun dünyasında ki en büyük girişimlerden bir tanesini başarmıştı.

Firma gün geçtikçe kendisini büyütmüş insanlara sürekli yeni keşifler getirerek onları şaşırmıştı. Minecraft’ın sevilen bir oyun olmasının diğer sebeplerinden bir tanesi de survivor oyun severlere, inanılmaz bir dünya sunmasıydı. Çeşitli yaratıklar, açlık ve zorlayıcı etmenler oyunun sevilmesini sağlamıştı.

Oyuncuların Minecraft’a Etkisi

Minecraft sadece yayımcısı ve tasarımcısıyla büyüyen bir firma olmadı, oyuncular açık dünyalarda yarattıkları evrenleri, insanların beğenisine sunmaya başladı ve oyuna çeşit çeşit modlamalar getirdi. Bugün ki birçok battle royal oyununun da ilk kıvılcımlarından sayılabilecek Hunger Games modu çıktığında ise insanlar adeta oyuna doğru akın etmeye başladılar. Oyun çocuğundan, orta yaşlısına kadar herkesin beğenisini kazandı. Hatta oyun o kadar çok sevildi ki insanlar oyunun firmasıyla birlikte hareket ederek oyunu bugün ki haline kadar taşıdılar.

Oyuncuların da etkisiyle büyüyen bu oyun bir süre sonra Dünya’nın en büyük yapımlarından bir tanesi olmayı başardı ve büyük başarılara imza attı.

Oyunu asıl özel kılan sebep grafikleri değildi ya da hayatta kalınan evren de değildi. Oyunu başarılı kılan etmen hem insanlara verdiği müthiş çeşitlilikle ve müthiş genişlikte olan evreni hem de oyuncuların isteklerine cevap veren ve onlarla birlikte büyüyen bir firma olmasıydı.

Minecraft’ın Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi (OS): Windows XP veya Vista
  • İşlemci (CPU): İntel Pentium D veya AMD Athlon 64 (K8) 2.6 ghz
  • Bellek (RAM): 2 gb
  • Ekran Kartı (GPU): Nvidia GeForce 9600 GT veya Radeon HD 2400 OpenGl 3.1
  • Boş Hafıza Alanı: 200 mb

Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 8. 9 ya da 10
  • İşlemci (CPU): İntel Core İ3 veya AMD Athlon II (K10) 2.8 ghz
  • Bellek (RAM): 4 gb
  • Ekran Kartı (GPU): Nvidia GeForce 2x serisi ya da AMD Radeon HD 5x serisi
  • Boş Hafıza Alanı (HDD): 1 gb

Tavsiye edilen sistemlerde bile günümüz için cüzi denilebilecek miktarda özellik isteyen bu oyun, bunca düşük bir sistem istemesine rağmen oyuncusuna gerçekten inanılmaz derecede büyük ve şaşırtıcı bir dünya sunuyor.

Çok büyük reklam projelerinde yer almasa dahi o kadar fazla ilgi çekti ki neredeyse tüm oyun yayıncıları bir dönem Minecraft oynadılar.

Minecraft’ın sizlere sunduğu modlardan bahsetmek gerekirse korku temalı olan Herobrine ve uzay çağına kadar ulaşmanız için daha fazla ayrıntının olduğu Tekkit modu örnek verilebilir.

Uzun lafın kısası dev bir Dünya eğlence ve biraz da kafa rahatlatmak istiyorsanız adresiniz Minecraft’a çıkıyor.

Minecraft YORUMLAR